Jarmila Galíčková

Gaia Art

Drátované dekorace a šperky

Gaia se zrodila během několika minut až ve velmi dospělém věku, kdy jsem vstoupila do obchodu s výtvarnými potřebami v Plzni-Božkově, hned vedle likérky. Evidentně významné místo 🙂 A od toho dne už všechno bylo jinak.
Nejdéle se zabývám výrobou šperků z chirurgické oceli a minerálů. V mojí tvorbě ale převládají výrobky z černého drátu. Nápadů mám stále do zásoby. Čas od času se snažím při krocení drátu přidat novou techniku nebo materiál. Drátu moc sluší keramika, dřevo nebo i krajka.

Jsem narozená v zemském znamení Býka, Země je pro mě nejdůležitějším elementem. Není se tedy čemu divit, když u mě najdete drát ve spojení s přírodními motivy, různé lístky, květy, větvičky, stromy, šípky, jeřabiny. Všechno to ale řídí andělé. Andělé jsou mojí hlavní náplní, a to jak ti velcí domovní, tak ti menší osobní nebo úplně nejmenší třeba do auta, pod polštář, do kapsy.

Nepracuji podle šablon, nemám žádnou konkrétní techniku, jdu si svojí cestou, ta jediná mě naplňuje. Z tradičního drátování vychází jen některé oplety. Nápad vidím v sobě, pak už stačí vzít drát a kleště. A tak kroutím, oplétám, splétám, tepám, zdobím … až se zrodí třeba ANDĚL.

Moje tvorba