Míla Gloserová

doma_atelier_portret-3

Jsem výtvarnice a lektorka výtvarných workshopů pro děti a dospělé

Jsem výtvarnice a provozovatelka soukromého výtvarného ateliéru pro děti a dospělé, máma tří dětí, duše hloubavá a tvořivá. Žiji a tvořím v Litomyšli.

Když tvořím, relaxuji. Je to pro mne nejrychlejší způsob, jak se dostat do tady a teď. Do toho příjemného prostého pocitu spokojenosti, který každý z nás zná. Je to též způsob jak vyjádřit tušené, cítěné, prožívané a skrze to zahlédnout sama sebe. V tyto chvíle mi pak z rukou na papír, dřevěnou desku, starý nábytek či plátno vychází jemnohmotné bytosti – víly, andělé a andělíny, bytosti z jiných vesmírů,… Skrze svou tvorbu toužím zachytit ticho, klid, světlo, radost a jiné náměty, tak, aby obraz hladil po duši.

Kontakt s lidmi, učit se od nich a předávat naučené dál, sdílení, je ve mně vepsáno. A tak se má osobní tvorba přirozeně prolíná s vedením výtvarných kurzů v mém domácím ateliéru v Litomyšli. Spíše než na bravurní zvládnutí techniky či perfektní zachycení námětu, se při vedení skupiny zaměřuji na autentické sebevyjádření, uvolnění, poznání sebe sama…

Moje tvorba